stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Stolzová se baví: Bonznětě si svého kolegu :-)
Vydáno dne 13. 04. 2004 (1790 přečtení)

Nejprve jsem si myslel, že je to vtip – na webu jednoho moderního alternativního pedagogického sdružení jsem našel výzvu, aby lidi anonymně bonzovali, jestli jsou na jejich školách kolegové naklonění pedagogickým reformám, nebo ne. Ne že by to mohlo někomu ublížit: žádná jména lidí, žádné adresy škol, jde jen o tu katarzi. Na náboženských webech už nějaký čas fungují jakési e-zpovědnice, v nichž se lidé vyznávají ze svých vin. Tady se utěšeně rozbíhá e-bonzárna, kde se lidé mohou vyznat z vin svých zabedněných kolegů.

Ukázalo se ovšem, že to provozovatelé webu myslí vážně. Dnes se tam objevilo vyznání nějaké učitelky městské školy, jejíž ředitel je liknavý až hrůza, vyčkává a nevrhá se nadšeně do všemožných změn, kolegové o reformních trendech vědí jen z televize a navíc jich je – považte – jedenáct důchodců. Mají předpotopní představy o tom, že děti by toho měly dost vědět a znát a taky by měly své učitele poslouchat, což zdůvodňují tím, že kázeň upadá a „za chvíli by nám lezly po hlavě“ (kolegyně tedy píše, že by děti lezli po hlavě, ale já to s dovolením opravím, já ještě prošel tou hroznou tradiční školou).

Když jsem si to v transu recitoval asi po sedmé, napadlo mě se toho chytit. Kamarádka učitelka z jedné pražské školy mi minulý týden v pizzerii v Opletalce vyprávěla, jak představitelé jedné pedagogické alternativy vyštípali ze školy kolegyni před důchodem, a to způsobem, který ji přivedl k nervovému zhroucení. Asi to nebude vždycky tak dramatické, ale umím si představit, že tlak pedagogických inovátorů a bijců za pedagogickou alternativu asi bude občas o nervy. Máte s tím zkušenost? Sem s ní! Bonzněte si anonymně svého kolegu :-)

Vaše příspěvky sbírám na mailu redakce (viz níže)

Petr Kukal

Čtěte!( Celý článek! | Autor: redakce | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004