stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Stolzová přináší výsledky únorové ankety
Vydáno dne 01. 03. 2005 (1446 přečtení)

Nastal březen, je čas vyhodnotit anketu. Anketní otázka tentokrát zněla: Jak hodnotíte výsledky českých žáků v mezinárodním výzkumu PISA 2003? Výsledky ankety jsou z mého pohledu překvapivé, nicméně nijak nezpochybňuji jejich legitimitu. Co si tedy o PISA 2003 myslí čtenáři Stolzové?

Ankety se zúčastnilo 52 respondentů. Největší podporu získal názor, že výsledky českých žáků v mezinárodním výzkumu PISA jsou špatné, neboť fakt, že žáci neuspěli ve čtenářské gramotnosti, je významnější než úspěchy v přírodovědné a matematické gramotnosti. Tento názor sdílí 18 respondentů, což činí 35 % celkového počtu.

Nicméně srovnatelnou podporu (15 účastníků, 29 %) získal názor, že výsledky našich žáků v PISA 2003 jsou mimořádně dobré a máme být na co hrdí.

Jako průměrné hodnotí výsledky našich žáků 17 % účastníků (9 z celkového počtu 52), s tím, že zlepšení v matematické a přírodovědné gramotnosti oproti předchozímu výzkumu PISA (2000) nepokládá za významné.

Pro 10 účastníků ankety (19 %) jsou pak výsledky našich žáků v PISA 2003 irelevantní, neboť metodologii a použité nástroje výzkumu PISA pokládají za zavádějící.

Stolzová děkuje všem, kteří se ankety zúčastnili. Vyslovte si i vy k otázkám, které se týkají vaší práce. Novou anketu najdete na obvyklém místě v pravé části stránky.

Petr Kukal

Čtěte!( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004