stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

STOLZOVÁ NA NOVÉ ADRESE
Vydáno dne 15. 11. 2005 (2069 přečtení)

Po 22 měsících provozu na serveru Webzdarma.cz a na adrese www.stolzova.aktualne.cz (a posléze www.stolzova.xf.cz) se Stolzová stěhuje. Od nynějška má vlastní doménu www.stolzova.cz a leží na serveru, k němuž mám fyzicky přístup, se standardní správou a dalšímu službami webhostingu. Na moje poměry a poměry Stolzové je to radikální změna. Propadám proto pochopitelnému sentimentu a mám potřebu nějak uplynulé období bilancovat.

Nicméně buďte dobré mysli. Žádné dalekosáhlé statistiky. Jen pár čísel: v lednu 2004, když byl spuštěn ověřovací provoz, zaznamenala Stolzová 8 unikátních přístupů za měsíc. V lednu 2005 to bylo 3.380 přístupů. Dnes se návštěvnost standardně pohybuje kolem 1.500 unikátních přístupů měsíčně. K dnešnímu dni je na Stolzové 101 článků, doposud proběhlo 13 anket.

Dosavadní ani budoucí provoz Stolzové by buď vůbec nebyl možný, nebo by byl významně znesnadněn bez lidí, kterým bych tímto chtěl poděkovat:

Mgr. Roman Schmidt – autor Stolzové. Celý web naprogramoval, vytvořil velmi komfortní redakční systém, zařídil jeho umístění ne serveru Webzdarma.cz a dva roky ho bez nároku na jakýkoli honorář udržoval v chodu. Jeho podíl na existenci Stolzové je naprosto zásadní.

Matouš Novák – ve chvíli ohrožení existence Stolzové vzhledem ke změnám v politice společnosti provozující Webzdrama.cz pořídil zálohy celého webu, zajistil novou doménu a přeložení Stolzové na nový server.

Jan Karásek – usadil web na nový server a opravil všechny chyby a nedostatky vzniklé během tohoto procesu.

Bc. Jan Lipšanský – kromě mne jediný autor článků na webu Stolzová. Přestože šlo jen o dva články, byl jediným autorem, který byl ochoten na Stolzové publikovat bez nároku na honorář.

Mgr. Vít Šebor – převzal na prestižní školský portál Česká škola několik článků ze Stolzové, čímž ji významně propagoval mezi učitelskou veřejností.

Mgr. Ondřej Neumajer – jmenoval ve svém článku Stolzovou mezi důležitými privátními weby o vzdělávání, čímž pomohl její propagaci.

Mgr. Petr Chlebek, Mgr. Ondřej Neumajer, Nikola Křístek, Ing. Bořivoj Brdička a možná někteří další – na stránky, které provozují nebo spravují, umístili odkaz na Stolzovou.

Všem těmto lidem upřímně děkuji, právě jako děkuji Vám, čtenářům Stolzové. Po problematickém období změn se snad provoz webu opět ustálí a frekvence publikování nových textů se vrátí k přijatelnému normálu. Kurikuární reforma je v rozběhu, důležitých témat, k nimž bude třeba se vyjádřit z tradičních pozic, bude jistě dost.

Petr Kukal

Čtěte!( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004