stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Stolzová je zpátky!
Vydáno dne 19. 09. 2007 (1685 přečtení)

Stolzová je po měsíci vyřazení z provozu znovu zpátky. Zajímá Vás, k jaké změně došlo v RVP ZV na konci loňského školního roku? Chcete vědět, koho současný stav vzdělávání v našem státě zneklidňuje? Máte potřebu sdílet s někým první zkušenosti z výuky podle ŠVP? Sledujte pravidelně web Stolzová!

Jak si pravidelní nebo aspoň občasní čtenáři webu pro pedagogickou tradici a kontinuitu Stolzová jistě všimli, stránka se během prázdnin stala nedostupnou. Nejprve to vypadalo jen na drobné opravy, ovšem během migrace na jiný server došlo ke zhroucení databáze. Při její obnově se ukázalo, že architektura zastaralé verze redakčního systému nevyhovuje podmínkám nového webhostingu. Začala tedy práce na obnově samotných základů webu, která trvala řadu týdnů, a také…

Nebudu Vás unavovat detaily. Doposud jediný web na českém internetu, který se cíleně věnuje podpoře a propagaci tradiční pedagogiky a vede (mnohdy vyhrocenou) polemiku s reformními a alternativními směry, je znovu v provozu. Zachránil jej (již podruhé v jeho historii) programátor a webmaster Matouš Novák ze společnosti Computer Help.

Jen díky jeho naprosto mimořádnému úsilí hostuje nyní Stolzová na novém webserveru, je plně funkční (s výjimkou již dávno odstraněných Komentářů, neboť spamovým robotům se bránit nedokážu) a znovu se stává platformou pro názory, které se netěší podpoře zmanipulovaných, nevědomých médií, ale nejsou proto o nic méně relevantní než pozlátkové nadšenectví.

Začal první školní rok, kdy se ve všech 1. a 6. ročnících základních škol a v primách víceletých gymnázií začalo učit podle ŠVP. Na konci loňského školního roku se udála podstatná změna v RVP ZV. Akademická obec se chystá k vážnému prohlášení. To vše jsou skutečnosti, které si zaslouží komentář. Stolzová je tu proto, aby tyto komentáře měly kde zaznít. Zachovejte nám přízeň a řekněte o nás svým kolegům.

Petr Kukal( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004