stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Stolzová na Nový rok
Vydáno dne 01. 01. 2009 (1633 přečtení)

Vážení čtenáři webu Stolzová, přeji Vám všem bez rozdílu mnoho zdraví, štěstí a radosti v novém roce 2009. Kéž se vám nemoci, starosti a neúspěchy vyhýbají obloukem a kéž si vždycky zachováte klidnou a radostnou mysl.

Těm z vás, kteří se identifikujete s konzervativním proudem v českém pedagogickém myšlení a současné reformní trendy vnímáte jako ohrožení nejlepších tradic našeho školství i naší vzdělanosti, slibuji, že Stolzová bude i nadále prostorem, kde tyto názory svobodně zaznějí, aby podněcovaly obecnou diskusi o současném vývoji vzdělávání u nás. Za klíčová témata v tomto roce pokládám zhodnocení prvního roku výuky podle RVP ZV (zejména ve světle výsledků našich žáků v mezinárodním výzkumu TIMSS) a opětovné upozorňování na rizika spojená se změnou cílové kategorie základního vzdělávání od znalostí a dovedností k tzv. klíčovým kompetencím. Opomenout bychom neměli ani analýzu RVP G a ty části Bílé knihy terciárního vzdělávání, které se nejvíc týkají již tak nesmyslně strukturovaného učitelského studia.

Letošní rok bude také pátým rokem existence webu Stolzová, toto první kulaté jubileum si připomeneme v polovině února. Pokud by již nyní chtěl kdokoli poslat pár slov narozeninového přání, budu za ně samozřejmě rád – e-mail se otevře po kliknutí na mé jméno pod tímto článkem. Rád bych vaše komentáře ke Stolzové zveřejnil právě v období pátých narozenin.

Na závěr mi dovolte vyslovit to nejdůležitější přání: Ať se našemu školství vede dobře. Ať to s ním díky či navzdory reformě, díky či navzdory kritice ze strany tradicionalistů, díky či navzdory komukoli a čemukoli nakonec dobře dopadne. Jsme za něj a za úroveň české vzdělanosti odpovědni všem těm, kteří pro něj pracovali před námi.( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004