stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Píšete Stolzové
Vydáno dne 27. 01. 2009 (1755 přečtení)

V souvislosti s blížícím se výročím pěti let existence webu Stolzová mi od vás čtenářů přichází řada e-mailů – v drtivé většině vyjadřujících podporu. Velmi si jich vážím, jsou mi dokladem toho, že udržování tohoto webového prostoru a především podpora tradičních pedagogických hodnot má smysl. Některé z vašich dopisů si zde (samozřejmě vždy se souhlasem autora) dovolím publikovat.

Je to záměr

Se smutkem v duši sleduji a pročítám www.stolzova.cz a plně s Vámi souhlasím (…) Já bojuji podobně, ale na frontě, která je již zničena mnoho let. A tou je umělecké školství, zvláště hudební. Léta apeluji, píši články, vše je zbytečné, zatím, protože ani profesionálním hudebníkům nedochází, jak je předmět HV důležitý. Vím, o čem mluvím, dokonce se mi podařilo proniknout do NIDV a vzdělávat letos učitele hry na flétnu, ale to jsou všechno jen kapky v moři neznalostí a nepochopení.

Dnes jsem už přesvědčena, že je to vše záměr, aby národ byl hloupý a podléhající davovým heslům, neschopný samostatně myslet a konat a tím být levnou pracovní silou, starající se jen o živočišnou náplň svého bytí. Jen hrstka vyvolených si pak může dovolit ty prestižní zahraniční školy a tyto absolventy budeme volit do politických elit, protože oni budou vybaveni vědomostmi tak, jak nám se bude jen snít.

Je to hrůzný scénář, ale pomalu se naplňuje. Jak tomu zabránit? Neklesat na mysli a burcovat ty, kteří chtějí slyšet. …

MgA. Magdalena Bílková Tůmová .

( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004