stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Stolzová vyzývá k účasti v soutěži "Přemyslova sv. Anežka Česká a její doba"
Vydáno dne 02. 10. 2010 (1470 přečtení)

Vyučujete na své škole výtvarnou výchovu, dějepis nebo literární výchovu? Snažíte se v dětech zakotvit a upevňovat konstitutivní hodnoty přátelství, lásky, služby, věrnosti a nezištné pomoci? Pak je soutěž Přemyslovna sv. Anežka Česká a její doba určena právě Vám.

Vážení čtenáři Stolzové, kolegové a kolegyně, nenechte si prosím ujít zajímavou výtvarnou soutěž Přemyslovna sv. Anežka Česká a její doba, kterou u příležitosti 800. výročí narození Anežky Přemyslovny vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Koncepci soutěže vytvořil a propozice připravil prof. Petr Piťha, výjimečná osobnost české pedagogiky a filosofie výchovy.

Smyslem akce ovšem není prosté shromáždění obrázků na zadané téma. Soutěž si klade za cíl seznámit žáky během práce na výtvarném díle s touto mimořádnou postavou našich národních dějin a pomoci jim proniknout ke smyslu a významu jejího života. Informace o soutěži najdete na stránkách MŠMT.

Současně bychom případné zájemce o účast v soutěži rádi upozornili, že ve Výzkumném ústavu pedagogickém leží od léta brožurka o Anežce Přemyslovně od prof. Piťhy, která měla být na všechny školy rozeslána 20. 8. Doposud se tak nestalo. Hodí se nejen pro soutěž, ale i pro historiky, češtináře a učitele dalších humanitních předmětů. Kdo má dost sil a trpělivosti, nechť si o ni zkusí zavolat či napsat.

Web Stolzová podporuje soutěž „Přemyslovna sv. Anežka Česká a její doba“ a školám soutěž v ní – zejména pro její etický rozměr – velmi doporučuje.( Celý článek! | Autor: redakce | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004