stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Reakce na Otevřený dopis prof. Petra Piťhy
Vydáno dne 28. 10. 2010 (2278 přečtení)

V pondělí 25. 10. 2010 zareagovala na otevřený dopis prof. Petra Piťhy Mgr. Naděžda Nováková z Matičního gymnázia v Ostravě. Vzhledem k pracovním povinnostem na druhém konci republiky se k jeho publikování (se souhlasem autorky) dostávám až teď. Přesto věřím, že na jeho relevanci to nic nemění.

Dobrý den,
dnes jsme obdrželi odkaz na Vaše internetové stránky, konkrétně na otevřený dopis prof. Petra Piťhy - bývalého ministra školství, ve kterém píše o problematice nové státní maturity. Přiznáme se, že nás velmi zarazilo, že pan profesor vůbec neví o našem více než ročním aktivním protestu proti současné podobě nové státní maturity, přestože jsme dosáhli slyšení v Senátu (duben 2010), v lednu jsme jednali se zástupci MŠMT, dvakrát jsme se sešli s novým panem ministrem, v médiích se naší iniciativě také dost věnovali, ale je evidentní, že hlas učitelů nedolehne příliš daleko.

Je s podivem, že osoby, které se celé problematice měly věnovat soustavně a aktivně již dlouhou dobu, "objevují námi objevené" až v okamžiku, kdy již ničivý rozjezd celé mašinérie nelze zastavit. Kdyby nás podpořily mnohem dříve, možná bychom společně dokázali probudit veřejnost z cermatovského opojení celonárodního "srovnání" výsledků středoškolského vzdělávání - nové státní maturity, a zabránit tak katastrofě v podobě jejího spuštění. Že se tak nestalo, to nás opravdu mrzí. Přikládám odkaz na naše internetové stránky, které podrobně mapují historii našeho protestu esborovna.webnode.cz. Možná bude naše aktivita zajímat Vás i pana profesora.

S pozdravem
Mgr. Naděžda Nováková
Matiční gymnázium Ostrava

(Dovolím si na závěr drobný dovětek, který jsem paní magistře také zaslal:
Protestu Matičního gymnázia věnovala média skutečně tolik prostoru, že není možné, aby ho kdokoli nezaznamenal. Domnívám se proto, že jistou míru generalizace využívá prof. Piha jako stylistického prostředku, jímž dodává svému textu větší důraz a jistou osudovost. – pozn. PK)( Celý článek! | Autor: redakce | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004