stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

Stolzová pokračuje
Vydáno dne 20. 08. 2011 (1992 přečtení)

Tenhle týden jsem zaplatil webhosting pro Stolzovou na další rok. Už to zase zvedli, cena za roční hostování letos poprvé přelezla dva tisíce. A to ještě nepřišla faktura za doménu. Ale na základě výsledků ankety a několika soukromých e-mailů podporujících zachování webu (ano, opravdu mi takové přišly) jsem nabyl dojmu, že ještě existují důvody pro jeho existenci.

Anketa dopadla následovně:
Nejvíc účastníků (30 %) se domnívá, že web by měl pokračovat s redakcí rozšířenou o novou, neunavenou krev. To si ostatně myslím i já. Ale kde ji vzít?
Pokračování byť v nějakém minimálním provozu podporuje 26 % respondentů a dalších 20 % se domnívá, že web by měl být alespoň zakonzervován jako zdroj tematických textů.
Pro zánik Stolzové je 24 % účastníků diskuse, což v absolutním součtu představuje 94 lidí. To mě uklidnilo; pokud by tu nebyli, skoro bych se bál, že to alternativní a reformní pedagogové nečtou.

Pokud už má tedy Stolzová trvat, nechť se zde aspoň sem tam něco objeví. Zrovna dnes jsem měl nutkavou potřebu veřejně vyjádřit svoje zklamání z postoje ministra školství Josefa Dobeše k chování Ladislava Bátory. Jakkoli si myslím, že současný mistr vede školství správným směrem a zejména jeho snaha o definování vzdělávacích standardů mi velmi imponuje, nemohu nevidět, že v politickém a lidském ohledu se chová jako blb.

Když už jsem u těch proklamací, dodávám ještě, že z hloubi duše nesouhlasím s udělením vyznamenání Zlaté lípy Josefu a in memoriam Ctiradu Mašínovým. Pokud se přímo na stránkách ministerstva uvádí: "Vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany České republiky uděluje ministr obrany pouze mimořádně, a to občanům České republiky a cizím státním příslušníkům, kteří se významně zasloužili o ochranu základních lidských práv a svobod, zejména lidského života…", je jeho udělení vrahům výsměchem všem skutečným hrdinům. Pokud se ptáte, jak to souvisí se vzděláváním, pak nijak (přes všechny možné oslí můstky, které by k němu šly vyrobit). Jen jsem měl potřebu to říct.

Tolik protentokrát. Výzva ke spolupráci stále trvá. Na častější viděnou ve školním roce 2011/2012, kdy se zas konečně na drobný úvazek podívám do školy takříkajíc zevnitř. Snad to i Stolzové přinese nové impulsy.( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004