stolzova
Rubriky
 Autor - životopis
 Bibliografie
 Copywritting
 Marketing
 Nabídka pro knihovny
 Nabídka pro muzea
 Nabídka pro školy
 Nabídka pro veřejnost
 Pedagogika

Historie webu
Historie webu Stolzová

CV básnířky Venduly Vartové
Vydáno dne 04. 01. 2013 (1085 přečtení)

Životopis básnířky, publicistky a překladatelky Venduly Vartové - Eliášové. Těžiště její tvorby spočívá v poezii, publikovala ovšem i sborník regionálních pověstí a současně se věnuje překladatelské činnosti.

Mgr. Vendula Vartová-Eliášová je česká básnířka, překladatelka a publicistka. Na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala bohemistiku a germanistku, působila jako regionální novinářka, vyučovala na základních a středních školách. Její profesní specializací je především onomastika; erudici v této oblasti uplatnila už v první vydané knize Polabský herbář z roku 1999 (sborník pověstí a příběhů z Polabí; problematika vlastních jmen je zde poměrně frekventovaná).

V letech 2006 – 2011 žila v Bruselu, kde vyučovala v české sekci Evropské školy a působila v organizaci Inspiration Tcheque. Nyní pracuje jako vyučující češtiny a němčiny na základní škole v Brandýse nad Labem.

První verše publikovala již koncem devadesátých let časopisecky, během pobytu v Bruselu pak vytvořila pozoruhodný básnický soubor momentálně připravovaný k vydání. Její verše docházejí ocenění v celostátních literárních soutěžích, realizuje veřejná čtení).

Mimo vlastní tvorbu se věnuje překladatelské činnosti (např. Tobias Steed: Hollywoodské koktejly, KMa 2007).( Celý článek! | Autor: Petr Kukal | | poslat e-mailem | vytisknout )

Vyhledávání© Petr Kukal, 2004